top of page

Başarı

Hikayeleri

  Bundan bir sene önce, otuz kilo fazlası ve sakatlıkları olan, son derece iştahlı bir o kadar da umutsuz bir tombitoydum. Arkadaş tavsiyesi ile Ayşenur'la tanıştım. İlkokuldan beri prensip olarak diyet yapan biriydim, diyet yapmak artık benim için bir meslek gibi olmuştu :) 27 yaşına kadar denemediğim diyet listesi, tanışmadığım diyetisyen kalmamıştı. İçlerinde çok ünlü diyetisyenler de vardı, tüm diyetisyenler hırs yapmıştı bana kilo verdirmek için. Ne yazık ki hiçbiri başarılı olmadı. Çünkü benim bir özelliğim vardı, diyet yaptığım süre boyunca disiplinli bir şekilde kilo veriyor ancak belli bir aşamadan sonra diyeti bırakıp, verdiğim kiloları geri alıyordum.

   İşte Ayşenur beni daha ilk görüşmeden çözdü ve beni nasıl motive etmesi gerektiğini çok iyi anladı. En başarılı sonuçları aldığımız hafta bile asla peşimi bırakmadı, ölçümden kaçmaya çalıştığım günler yılmadı ve peşime düştü :) Aynı zamanda benimle kurduğu doğru iletişim sayesinde ben de o da benim bünyemi daha iyi tanıdık. Bana neyin iyi geldiğini, kötü geldiğini, kilo vermemi hızlandırdığını veya yavaşlattığını süreç içerisinde çözdük. Neyi yemediğim, neyden nefret ettiğim veya neyi yemekten çok hoşlandığımı her seansta hatırlatmak zorunda kalmadım, özetle beni çok iyi tanıdı ve listemi buna uygun şekilde her hafta güncelledi. Zaman içerisinde en yakın arkadaşım da oldu, hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen her gün her öğün ne yediğim konusunda haberdar olmaya çalıştı. Bu mücadelemde beni bir an olsun yalnız bırakmadı. Şu an hedeflediğim kiloya düştüm, hala bırakmıyor peşimi :) Çünkü biliyor verdiğim gibi geri alırım. Beni benden daha iyi tanıdığı, beni benden daha çok sevdiği için onu çok seviyorum! İyi ki varsın Ayşenur, hep hayatımda ol lütfen..

IMG_4206.jpg

-30 kg

/// Deniz Gök

  Şubat ayında çıktığımız bu yolculukta, eşim ve ben hedeflediğimizin de ötesinde bir başarıya ulaştık. Evimizi toplamda 60 kg (?)hafiflettik 

 

Bizce bir diyetin başarıyla sürdürülmesindeki 3 önemli unsur;

 

1) Diyet yapmamak beslenme şeklini değiştirmek, diyet kelimesini lügattan çıkarmak,

2) Bu yolda danışılacak yetenekli, tatlı dilli bir diyetisyen. 

3) Bu tatlı diyetisyenden hayat boyu sürdürülebilir, doğru ve iyi yemeyi öğrenmek...

 

   Biz güzel yemek yemeyi seven, damak tatları güçlü bir çiftiz. Bizim için  bu yemek yeme biçiminin hayat boyu sürdürülebilir olmasındaki en güçlü etken, gerçekten doğru zamanda doğru ve lezzetli şeyleri tüketebilmek. Yeme zevkinden ödün vermemek. Asla light ürün tüketmedik! Mis gibi en lezzetlisinden peynirimizi yedik. E hem güzel yiyip bir de üstüne kilo verdikçe, insan nasıl motive olmasın? Pandemi demedik, biz gidemedik, sevgili Ayşenur evimize online konuk oldu, biz danıştık, dinledik, öğrendik ve uyguladık. Bir süre sonra sporu da düzenli olarak hayatımıza soktuk. Düzenli spor yapmanın getirdiği disiplin ile de yolumuza yükselen bir ivmeyle devam ettik. Şimdi eskiye dönüp bakınca ne iyilik yapmışız kendimize bedenimize ve ruhumuza diyoruz. İyi ki kesişmiş yollarımız...Sevgiler…

IMG_4826.jpg

-60 kg

/// Mine&Bilge Pakiş

    Değerli hocam Ayşenur hanım girmiş oldugum sağlıklı  yaşam mücadelesinde en büyük destekçilerimden oldu ilk önce 95 kg bir ağırlığım vardı tansiyon şeker belirtileri çok fazla kendini hissedirdi düzenli bir beslenme ve spor ile 8 kg verdim sonradan pandemi ve sonrasında Onlıne bir kaç paket aldım . Daha sonra bende alışkanlıklar değişti ve yemek spor değişmez bir hal aldı bende şuanda 78 kg oldum . Büyün hareketleri çok rahat yapıyorum ve keyfim de çok yerinde şeker ve tansiyon belirtilerim tamam bitti . Değerli hocam. Da bana büyük destek verdi hep bir motivasyon ve yönlendirmesi oldu ona çok teşekkür ederim ... bir çok arkadaşım kendisini merak ediyor ve randevu almaya başladılar . Bu yaşadıklarım bana hayal gibi geliyordu ama başardım . 

Hocam sizi çok seviyorum iyi ki ailece hayatımızdasınız

IMG_7379.JPG

-15 kg

/// Bülent Sarı

bottom of page